Detaje të reja nga tërmeti në Turqi – Shkon në gjashtë numri i viktimave

Nga tërmeti i fundit në Turqi, raportohet se 6 persona kanë humbur jetën.

Sipas Agjencisë CCNTurk, tërmeti ka qenë 6.9 shkallë dhe ka prekur dy zona, Elazig dhe Kandilli.

Gjithëherë duke u referuar agjencisë në fjalë, raportohet të kenë mbetur disa persona nën rrënoja./Insajderi.com/