Dikur dyshuan në aftësitë e Joshuas, madje edhe e refuzuan

Dikur dyshuan në aftësitë e Joshuas, madje edhe e refuzuan

Dikur dyshuan në aftësitë e Anthony Joshuas, por ai sot është kampion i botës në peshat e rënda.

Anthony Joshua, boksieri britanik-nigerian më 2012 ishte e planifikuar që ta përfaqësojë Nigerinë në Lojërat Olimpike të Londrës, mirëpo ishte trajneri i Nigerisë që dyshoi në aftësitë e tij, duke e refuzuar.

Pas këtij dështimi, Joshua përfaqësoi Anglinë dhe emri i tij tani ka hyrë në historinë e boksit, pas mundjes së Wladimir Klitschko. /Express/