Distria Krasniqi kampione e Evropës

Distria Krasniqi kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Kampionatin  Evropian të xhudos që është mbajtur në Lisbonë të Portugalisë.

Tash kampionja në kategorinë deri 48 kilogramë u deshtë të përballej me xhudiste nga Ukraina, Daria Bilodid.

Ky është titulli i parë evropian për Distria Krasniqin, njofton Insajderi.

Krasniqi do të kërkojë sukses edhe në Kampionatin Botëror të Xhudos si dhe Lojërat Olimpike. /Insajderi.com