Djali i vogël problematik i Joe Biden po punon në ekspozitën e parë artistike personale

Djali i vogël problematik i Joe Biden po punon në ekspozitën e parë artistike personale

Ndërsa puna e hetimeve të DOJ Hunter Biden me kompaninë ukrainase të energjisë Burisma po vazhdon, djali i Presidentit të zgjedhur Joe Biden po përqendrohet në shfaqjen e tij të parë artistike solo.

Burimet tregojnë për Page Six se Hunter po bën një marrëveshje si artist që do të përfaqësohet nga Galeria Georges Bergès e Nju Jorkut. Një njoftim dhe ekspozitë e punës së tij po planifikohet për vitin e ardhshëm.

50-vjeçari zbuloi në fillim të këtij viti se si arti i tij, duke bërë abstraksione me bojë të fryrë në letër, e ka ndihmuar atë të luftojë varësinë dhe të përballojë vëmendjen e medias.

Hunter, i cili ka punuar si lobist, kapitalist sipërmarrës dhe investitor, i tha The New York Times në shkurt se piktura “fjalë për fjalë po më mban të arsyeshëm”, tha ai, duke shtuar, “Për vite nuk do ta quaja veten një artist. Tani ndihem mirë duke e thënë ”.

Piktura “e vë energjinë time drejt diçkaje pozitive”, vazhdoi ai, “Kjo më mban larg njerëzve dhe vendeve ku nuk duhet të jem”./Insajderi.com

Page Six