Do të ishte shumë mirë të luaja për Barcelona

Do të ishte shumë mirë të luaja për Barcelona

‘Barcelona është një ekip shumë i madh, me Messi aty edhe më i fortë. Do të ishte shumë mirë nëse do të luaja një ekip si Barça’.

Këto ishin fjalët e para yllit të Juventus, Paulo Dybala në intervistë për CNN, duhe u bërë kështu lajm botëror pasi klubi italian shpreson shumë në të dhe është ndër më të mirët aty.

‘Do të ishte shumë mirë, por edhe Juventus është një klub i madh, me histori dhe futbollist të mëdhenj që luajnë në të, si Buffon e Ronaldo’, shkruan CNN përcjell Insajderi.

 

I pyetur pse nuk e ka vazhduar kontratën, kjo ka qenë përgjigjja e argjentinasit 26 vjeçar:

‘Kam edhe një vit e gjysmë kontratë me klubin, që nuk është shumë. I kuptoj problemet që solli pandemia por disa futbollistë tjerë kanë rinovuar, por unë jam këtu duke pritur’.

Insajderi.com