Donnarumma takon Berlusconin

Donnarumma takon Berlusconin

Portieri i PSG-së, Gianluigi Donnarumma, është takuar me ish-presidentin e Mialnit, Silvio Berlusconi.

“Është gjithmonë një nder dhe privilegj të takoj Presidentin Berlusconi”, ka shkruar portieri Italian në Twitter.

Donnarumma vjen pas një suksesi të madh me Italinë, ku arritën ta fitojnë “EURO 2020”.

Por, ai ishte më vendimtari, pasi mbrojti penaltitë kundër Spanjës, si dhe priti tri penalty të anglezëve në finale.

Ai është larguar nga Milani për në PSG, suksesin me Milanin e ka kualifikimin e klubit në Champions League, pas disa viteve mungesë. /Inajderi.com