Drejtori Sportiv i Juventus, Paratiçi: Juventus do të luajë ndeshjen ndaj Napoli-t

Drejtori Sportiv i Juventus, Paratiçi: Juventus do të luajë ndeshjen ndaj Napoli-t

Ndeshja Juventus-Napoli do të zgjidhet në fushë dhe jo në tavolinë. Apeli i klubit napoletan është pranuar dhe bardhezinjve u është hequr fitorja 3-0, njofton Insajderi.

Ka qenë drejtori sportiv i Juventusit ai që ka folur për mikrofonin e “Sky Sports” për këtë çështje. Paratiçi shprehet se bardhezinjtë kanë qenë indiferentë për sa i përket kësaj historie, si dhe siguron gatishmërinë e klubit torinez për të luajtur takimin në kohën dhe datën që do të vendosë Federata. Madje nuk nguron as të hedhë një thumb për kundërshtarët, teksa shton se Juventusi ishte në fushë edhe në datën 4 tetor, kur ishte planifikuar të luhej kjo përballje.

“Komenti i parë mbi vendimin është se ne gjithmonë kemi qenë të huaj dhe indiferentë ndaj historisë. Ne do ta sjellim topin kur ata të na thonë se po. Juventusi do ta luajë ndeshjen. Ne ishim gjithashtu atje në 4 tetor. Një datë? Ne mësuam për vendimin rrugës për në stadium. Nuk jemi ende në kontakt me Ligën. Do të shkojmë dhe do të luajmë në kohën dhe datën e caktuar”, ka thënë Fabio Paratiçi. /Insajderi.com