Drita kalon tutje në Conference League

Drita kalon tutje në Conference League

Drita ka arritur të mposht Deçiq dhe të kualifikohet në raundin e dytë të “UEFA Conference League”, shkruan Insajderi.

Nënkampioni i Kosovës u tregua shumë më e mirë nga të dy ndeshjet kundër skuadrës shqiptare nga Mali i Zi.

Ardian Cuculi shënoi golin e vetëm në këtë përballje që u mbyll me rezultat 0-1 në të mirë të gjilanasve.

Skuadra gjilanase në këtë përballje u tregua më e mirë në këtë ndeshje përkundër vetëm një goli të shënuar.

Drita tani në rrethin e dytë të “Conference League” do të ndeshet me gjigandin holandez, Feynoord./Insajderi.com