Drita zyrtarizon transferimin e Marko Simonovskin

Drita zyrtarizon transferimin e Marko Simonovskin

Klubi KF Drita ka zyrtarizuar transferimin e Marko Simonovskit nga Feronikeli, shkruan Insajderi.

Simonovski ka nënshkruar kontratë një-vjeçare me klubin nga Gjilani.

Drita ka falenderuar klubin e Feronikelit që e lejuan Simonovskin që para kohe të bashkohet me klubin e tyre për përgatitjet që ata po i bëjnë për ndeshjet e evropës.

29 vjeçari zhvilloi 20 paraqitje me skuadrën nga Drenasi edicionin e kaluar, ku arriti të shënoi 12 gola dhe të dhuroi një asistim./insajderi.com