Driton Kuka jep lajmin e madh për Akil Gjakovën [Video]

Driton Kuka jep lajmin e madh për Akil Gjakovën [Video]

Trajneri i xhudos, Driton Kuka ishte i ftuari i radhës në një intervistë dhënë për Insportin.

Kuka foli në përgjithësi për vitin 2019, për garuesit e tij si dhe për vitin e ardhshëm dhe planet e 2020, raporton Insporti.com.

Trajneri pejan u ndal për të folur për lëndimin e Akil Gjakovës, lëndim të cilin e pësoi në Masters Qingdao të Kinës, duke mos arritur të luftoj për medaljen e bronztë.

Sipas trajnerit, lëndimi i Akilit nuk është shumë serioz në krahasim me shikim të parë kur duhej më serioz.

Kuka flet rreth lëndimit të tij dhe kohën kur pritet të kthehet në stërvitje./Insporti.com

Deklarata e tij në videon më poshtë: