Duelet në Serie A

Duelet në Serie A

Në Itali do të zhvillohen tri ndeshje, të shtunën, njofton Insajderi.

Kampioni Juventues udhëton për t’u ndeshur me Parmën.

Dy ndeshjet tjera do të jenë Fiorentina & Verona dhe Sampdoria & Crotone.

Këtë edicion në Serie A, ka luftë të ngushtë për titull. Milani si lider ka 28 pikë, ndërsa Interi 27. Menjëherë pason Juventues e Roma me nga 24 pikë. /Insajderi.com