Dukagjini nuk ndalet, transferon edhe futbollistin e Feronikelit

Dukagjini nuk ndalet, transferon edhe futbollistin e Feronikelit

Dukagjini po vazhdon me përforcimet e radhës gjatë kësaj merkato, shkruan Insajderi.

Ata kanë transferuar edhe brazilianin, Jean Carioca da Silva.

Lajmin për transferimin e tij e ka bërë të ditur vetë klubi përmes rrjetiti social “Facebook”.

Carioca vjen nga klubi i Feronikelit ku u aktivizua për tre vite.

33-vjeçari ka një bagazh të madh në futbollin brazilian, ku është aktivizuar për disa klube të ndryshme, derisa ka luajtur edhe në Shqipëri, ku është shpallur fitues i Kupës me klubin e Kuksit dhe ka pasur paraqitje në garat evropiane me ta./Insajderi.com