Dukagjini transferon edhe një futbollist

Dukagjini transferon edhe një futbollist

KF Dukagjini ka kompletuar transferimin e Henry Chibuezes, shkruan Insajderi.

Lajmin për transferimin e nigerianit e ka bërë të ditur vetë klubi përmes rrjetit social “Facebook”.

Chibueze te Dukagjini transferohet nga skuadra e Vllaznimit.

29-vjeçari më parë ishte aktivizuar edhe për disa skuadra tjera nga Superliga e Kosovës si: Liria dhe Trepça ’89, klub në të cilin kishte luajtur edhe për kualifikimet e Ligës së Kampionëve.

Skuadra nga Klina i ka uruar mirëseardhje dhe suksese Chibuezit me fanellën e klubit./Insajderi.com