Dy heronjtë afrikanë të Premier League – Salah barazon Drogban

Dy heronjtë afrikanë të Premier League – Salah barazon Drogban

Mohemed Salah me golin e shënuar sot kundër Crystal Palace ka barazuar rekordin e Didier Drogba me gola të shënuar.

Që kur iu bashkua Liverpoolit në verën e vitit 2017 nga Roma, Mohamed Salah ka shkëlqyer dhe ka ndryshuar opinionin e të gjithëve për të, duke u renditur kështu në mesin e lojtarëve më të mirë në botë.

Statistikat që Salah e barazojnë me Drogban.