Dy persona vriten në Gjermani, policia në kërkim të dorasit

Dy persona vriten në Gjermani, policia në kërkim të dorasit

Dy persona kanë mbetur të vrarë nga të shtënat me armë zjarri të enjten në qendër të qytetit Espelkamp të Gjermanisë.

Sipas informacionit të BILD, autori qëlloi ish-in e tij dhe vëllain e saj, transmeton Insajderi.

Akti i parë ndodhi rreth orës 11:15 të mëngjesit, i dyti pak më vonë.

Skenat e krimit thuhet se janë rreth 100 deri 200 metra larg njëri-tjetrit.

“Oficerët gjetën një person me plagë me armë zjarri në zonën e një ndërtese banimi dhe një person tjetër jo shumë larg nga kjo rrugë në një rrugë anësore,” tha një zëdhënës i policisë.

Autori gjendet akoma në arrati.

Foto ngacmuese

Agjentët e mjekësisë ligjore janë në vend

Foto: NonStopNews

/Insajderi.com