Dy skuadra të mëdha në garë për Turanin

Dy skuadra të mëdha në garë për Turanin

Arda Turan ka dy oferta interesante nga Serie A dhe Premierliga. Barcelona dhe Arda Turan pritet të ndahen në fund të këtij sezoni. Mesfushori turk pritet të gjej një skuadër të re pasi nuk po luan rregullisht me ekipin nga Camp Nou.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Interi dhe Arsenali janë të gatshëm ta transferojnë ish anëtarin e Atletico Madridit, përcjell Express.

Thuhet se ekipi nga të dy skuadrat janë të gatshme t’i ofrojnë Barcelonës 30 milionë euro për t’i siguruar shërbimet e reprezentuesit të Turqisë.

Por, përveç Interit dhe Arsenalit, ish ylli i Galatasarayt ka oferta të majme edhe nga Kina.