Dy të vdekur e 10 të lënduar nga shembja e autostradës në Misisipi

Dy të vdekur e 10 të lënduar nga shembja e autostradës në Misisipi

Dy persona kanë mbetur të vdekur, ndërsa 10 janë lënduar pas shembjes së një pjese të autostradës pranë qytetit Lucedale, Misisipi, thanë zyrtarët.

Incidenti ndodhi në autostradën me dy korsi 26 në George County, tha Trooper Cal Robertson i Patrullës së Autostradës Misisipi të martën për CNN, transmeton Shqip.com.

Shembja ka të ngjarë të lidhet me shiun nga Uragani Ida, tha ai.

Shtatë automjete hynë në vrimën e krijuar nga shembja, sipas Robertson. Është rreth 50 metra e gjatë dhe 20 metra e thellë, tha ai.

Tre nga të plagosurit janë në gjendje kritike, shtoi ai.

Autostrada 26 është një arterie kryesore midis Misisipit dhe Luizianës, tha Zyra e Sherifit të Qarkut George për CNN./Insajderi.com