E çuditshme, tifozët mbesin të tronditur derisa Fury lëpiu gjakun e Wilderit gjatë meçit

E çuditshme, tifozët mbesin të tronditur derisa Fury lëpiu gjakun e Wilderit gjatë meçit

Tyson Fury ka treguar njërën prej paraqitjeve të tij më të mira në karrierë për t’i dhënë fund sundimit pesë-vjeçar të Deontay Wilderit si kampion i botës në kategorinë e peshave të rënda në WBC.

Britaniku shkatërroi rivalin e tij në një mënyrë që pakkush e kishte pritur pas barazimit në meçin e parë mes tyre në vitin 2018.

Fitorja e Furyt erdhi me nokaut teknik, derisa ekipi i Wilderit hodhi peshqirin dhe britaniku u shpall kampioni i ri i botës, më shumë insporti.com.