“E kam merituar të më shkarkojnë” – rrëfimi i sinqertë i Mourinhos

“E kam merituar të më shkarkojnë” – rrëfimi i sinqertë i Mourinhos

Jose Mourinho e pranon se e kishte merituar shkarkimin nga posti i trajnerit të Manchester United, por ka këmbëngulur se nuk ndihet i lumtur kur i sheh të kuqtë duke vuajtur nën udhëheqjen e Ole Gunnar Solskjaer.

Unitedi u mposht me plot meritë 2:0 nga West Hami të dielën, dhe si pasojë ra në pozitën e tetë në renditjen tabelore në Premierligë.

Klubi renditej në vendin e gjashtë kur Mourinho u shkarkua në mes të sezonit të kaluar, me tifozët që ishin të pakënaqur me atë që e vlerësonin si futboll tejet mbrojtës nga trajneri portugez.

Lexo më shumë