E mposhti Wilderin – të gjithë po flasin për këtë gjest të madh nga Tyson Fury

E mposhti Wilderin – të gjithë po flasin për këtë gjest të madh nga Tyson Fury

Tyson Fury prodhoi paraqitjen më të madhe të karrierës së tij në boks, kur e mposhti Deontay Wilderin në ‘MGM Arena’, në Las Vegas të shtunën.

Britaniku 31-vjeçar, e mposhti me nokaut teknik (TKO) amerikanin 34-vjeçar, duke i marrë titullin e botës në kategorinë WBC për peshat e rënda, transmeton Insporti

Ai triumfoi në mënyrë që pak kush e kishte imagjinuar, pas barazimit të tyre në fund të 2018-ës, duke e rrëzuar Wilderin fillimisht në rundin e tretë, pastaj edhe në rundin e pestë.

Por, Fury pas duelit nuk është lavdëruar dhe nuk ka lëshuar asnjë provokim drejtuar Wilderit, madje e ka falënderuar atë për mundësinë.

Në ‘Instagram’, Fury ka postuar momentin menjëherë pas meçit ku shihej duke e puthur Wilderin në ballë, derisa tregoi se për të ka “dashuri dhe respekt”.

“Dashuri dhe respekt për partnerin në vallëzim të këtij shekulli. Shërim të shpejtë”, ka shkruar Fury krahas fotos. /Insporti.com/

produced the most destructive performance of his boxing life to end Deontay Wilder’s five-year reign as WBC heavyweight world champion in seven thrilling rounds of their Las Vegas rematch.

The Briton, 31, pummelled his rival in a way few could have imagined following their 2018 draw, flooring him in the third and fifth rounds while constantly backing up the most-feared puncher in the division in a way no-one has done before.