E pabesueshme se ku mund të transferohet Migjen Basha

E pabesueshme se ku mund të transferohet Migjen Basha

Vetëm pak ditë më parë u tërhoq nga Kombëtarja në moshën 32- vjeçare, por, me sa duket, vendimi që Migjen Basha mori ka qenë i studiuar mirë.

Dje mediat greke kanë zbuluar se karriera e mesfushorit i cili luajti 30 ndeshje dhe shënoi 3 gola me fanellën kuqezi, do të vazhdojë në rang klubesh në një tjetër kontinent.

Sipas asaj që raporton “gazzetta.gr”, Basha do të vijojë karrierën në Australi, pasi prej javësh ka marrë një ofertë joshëse nga një klub elitar në vendin e largët. “Kontrata e Bashës me Arisin pritet të zgjidhet këto ditë. Mesfushori nuk u grumbullua në ndeshjen e fundit ndaj Panathinaikosit, duke konfirmuar se palët janë duke negociuar para kohe prishjen e marrëveshjes, më shumë në Insporti.com.