E shtuna në Premier League

E shtuna në Premier League

E shtuna në Premier League do të jetë e derbit lokal në mes Liverpoolit dhe Evertonit.

Dueli i skuadrave stadiumet e të cilave janë pak metra larg njëra tjerash, fillon në ora 18:30.

Ndërsa, Chelsea nga ora 13:00 ndeshet si mysafir i Southampton.

Dy ndeshje tjera do të jenë:

Burnley & West Bromëich Albion nga ora 16:00

Fulham & Sheffield United nga ora 21:00. /Insajderi.com