Edhe është “baba” edhe ka ide (VIDEO)

Edhe është “baba” edhe ka ide (VIDEO)

Cleveland Cavaliers kanë shpëtuar nga eliminimi në xhiron e parë të plejofit të Konferencës Lindore të ligës NBA, pas fitores në ndeshjen e shtatë ndaj Indiana Pacers.

Ndeshja dëshmoi edhe një herë të gjitha problemet që i ka Clevelandi në mbrojtje, në rotacion të lojtarëve, përzgjedhje të shutit dhe po thuajse në gjithçka që lidhet me punën e trajnerit Tyronn Lue.

Mirëpo, ndeshja po ashtu dëshmoi që LeBron James, kur vijnë momentet vendimtare është lideri i pakontestueshëm i ekipit të tij dhe lojtari më i mirë i gjeneratës.

Statistikat dhe videot e LeBron Jamesit nga takimi i sontëm.