Edhe matematikisht Juventusi është kampion në Serie A

Edhe matematikisht Juventusi është kampion në Serie A

Juventus edhe matematikisht është kampion I këtij edicioni në Seria A.

“Zonja e vjetër” titullin e siguroi fal fitores këtë xhiro të 33-të mposhti Fiorentinën me rezultatin 2:1.

Juventusi pas 33 javësh ka 87 pikë, 20 më shumë se Napoli i pozitës së dytë.

Ky është trofeu i 35-të i Juventusit në Serie A dhe i teti rresht.

Juventus kampione e Italisë për të tetin vit rresht

Gepostet von JUVENTUS CLUB ALBANIA am Samstag, 20. April 2019