Edhe një “Dardan” në Superligën turke

Edhe një “Dardan” në Superligën turke

Pas Donis Avdijajt dhe Vedat Muriqit, një tjetër futbollist nga Kosova mund të transferohet në Superligën e Turqisë.

Bëhet fjalë për Fidan Alitin, mbrojtësin e qendrës që po kërkohet nga Goztepe.

Lajmin e konfirmon gazeta e njohur turke ‘Sabah’, që shkruan se skuadra Goztepe është interesuar për qendërmbrojtësin e Kosovës Fidan Aliti, i cili luan te Kalmari në Suedi.

Lajmi i plotë në Insporti.com