Ekipi olimpik i xhudos arrinë në fshatin Olimpik (Pamje)

Ekipi olimpik i xhudos arrinë në fshatin Olimpik (Pamje)

Ekipi olimpik i xhudos është akomoduar në Fshatin Olimpik në Tokoi pas një jave të kaluar në Sanjo, shkruan Insajderi.

Xhudistët në krye me trajnerin, Driton Kuka dhe pesë garueset me normë olimpike: Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi, Nora Xhakova, Loriana Kuka dhe Akil Gjakova, do t’i pres shefi i misionit, Jeton Rudari.

Ekipi përfaqësues i Kosovës në xhudo në Sanjo për përgatitje dhe akomodim me klimën japoneze.

Ata menjëherë të shënën nisin garat me Distria Krasniqin, e cila debuton në Lojërat Olimpike në kategorinë -48kg./Insajderi.com