Ekskluzive: Ballkani ka arritur marrëveshje me sulmuesin kamerunas

Ekskluzive: Ballkani ka arritur marrëveshje me sulmuesin kamerunas

KF Ballkani është duke vazhduar me përgatitje për sezonin e ri të IPKO Superligës së Kosovës.

Ballkani tashmë i udhëhequr nga trajneri i mirënjohur Ismet Munishi është duke përgatitur një skuadër që synon vendet e parë të tabelës.

Munishi me të marrë drejtimin e skuadrës ka bërë disa ndryshme thelbësore duke transferuar futbollistë me emër të elitën e futbollit të Kosovës.

Klubi nga Theranda ka transferuar talentin nga Prishtina, Abër Hoxha, mbrojtësin Edmond Turku dhe mesfushorin Kushtrim Gashi. Ndërsa, janë larguar edhe disa futbollistë si Leart Emini, Almir Ajzeraj, Borche Manevski, më shumë në Insporti.com.