El Shaarawy si Ronaldinho, driblon 60 metra dhe shënon gol

El Shaarawy si Ronaldinho, driblon 60 metra dhe shënon gol

Në ndeshjen e vlefshme për Serie A, që po zhvillohet mes Romës dhe Chievos, Stephan El Shaarawy, ka shënuar gol spektakolar.

Ai pranoi topin në pjesën fushës së skuadrës së tij, dhe dribloi për 60 metra për të shënuar gol në stilin e Thierry Henry.

Shaarawy golin e ka shënuar në minutën e 65-të të takimit kur Roma është me një lojtaë më pak në fushë. Roma për momentin është duke fituar me rezultat 4-0.

Goli i Stephan El Shaarawy

El Shaarawy si Ronaldinho, driblon 60 metra dhe shënon gol