Eliminohet Serena Williams – Azarenka në finale të US Open

Eliminohet Serena Williams – Azarenka në finale të US Open

Tenisierja Serena Williams, është mposhtur nga Victoria Azarenka, kështu duke shuar shpresat e saj se në këtë vit të fitonte titullin e 24 të US Open.

Azarenka e fitoi këtë përballje me rezultat prej 1-6, 6-3 dhe 6-3, raporton BBC, transmeton Insajderi.

Në setin e tretë Ëilliams pati probleme fizike, pasi është një lëndim që po e shqetësonte, lëndim nga I cili nuk ka arritur të rikuperohet dhe të gjejë formën e saj më të mirë fizike.

Në finale Azarenka do të përballjet me japonezen, Naomi Osaka, kampione e kësaj gare në vitin 2018.

Dy herë fituesja e Australian Open, Azarenka, është paraqitur për herë të parë në një gjysmëfinale të një Grand Slami që nga viti 2013, pas probleme që kishte brenda dhe jashtë gjykatës./Insajderi.com.