Elvis Rexhbeçaj shënon dopietë me Koln-in në Bundesligë

Elvis Rexhbeçaj shënon dopietë me Koln-in në Bundesligë

Elvis Rexhbecaj ka rrëmbyer skenën në ndeshjen e sotme mes Moenchengladbach dhe Koln-it. Këta të fundit kanë arritur fitore me shifrat 1-2 dhe autori i golave është pikërisht lojtari shqiptar, njofton Insajderi.

Festa për të nis që në minutën e tretë ku me mjeshtëri e dërgon topin në rrjetë, duke lënë të palëvizur portierin kundërshtar.

Vendasit do të barazonin rezultatin përsëri përgjatë pjesës së parë, ndërsa në minutën e 55-të ishte Rexhbeçaj ai që tundi rrjetën për herë të dytë.

Mesfushori shqiptar tregohet i vëmendshëm ndaj gabimeve të rivalit, ku rrëmben topin pas një pasimi jo të studiuar mirë dhe e dërgon sërish topin pas shpinës së portierit kundërshtar. /Insajderi.com