Emocionuese, Muriqi tregon historinë e babait të tij: Amanetin e tij e kam arritur, isha vetëm shtatë vjeçar kur ai ndërroi jetë

Emocionuese, Muriqi tregon historinë e babait të tij: Amanetin e tij e kam arritur, isha vetëm shtatë vjeçar kur ai ndërroi jetë

Transferimi i Vedat Muriqit në Fenerbahce ka bërë buj të madhe në mediet turke dhe kosovare.

Muriqi gjatë vikendit që shkoi kompletoi transferimin e tij duke nënshkruar kontratë katërvjeçare me Fenerbahce.

Gjiganti turk për t’i siguruar shërbimet e tij ka paguar 3,5 milionë euro dhe dy futbollistë do të huazohen në Rizespor.

Gjatë ditës kur ai po prezantohej si futbollist i Fenerit, vëllai i futbollistit, Narcin, ka rrëfyer një moment emocionues që i referohet babait të tyre, më shumë lexoni në Insporti.com.