Europa League: CSKA Sofia vs Roma – formacionet

Europa League: CSKA Sofia vs Roma – formacionet

Roma ndeshjen e fundit në grupet e Ligës së Evropës e zhvillon në Bullgari si mysafir i ekipit të CSKA Sofia-s, njofton Insajderi.

Kjo është ndeshje prestigji, pasi të dyja që ndeshjen e kaluar kanë qartësuar tablonë e tyre.

Roma kryeson grupin A me 13 pikë, duke siguruar edhe pozitën e parë në grup, ndërsa bullgarët nuk kanë gjasa të luftojnë për vendin e dytë, pasi kanë mbledhur vetëm dy pikë dhe ndodhen në fund të grupit.

Bruno Akrapovic preferon të luajë me 3-4-1-2, ndërsa Paulo Fonseca me 3-4-2-1.

CSKA Sofia: Busato, Antov, Matthej, Zanev, Yomov, Youga, Geferson, Mazikou, Rodrigues, Soëe, Sankhare.

Roma: Boer, Kumbulla, Jesus, Fazio, Bamba, Peres, Milanese, Diaëara, Perez, Pedro, Mayoral. /Insajderi.com