Europa Ligë: Arsenal fiton, Milan barazon me Lille

Kanë përfunduar 13-të ndeshjet e të enjtes në Ligën e Evropës, ku Milan ka ndarë pikët me Lille, ndërsa Arsenal ka fituar 3:0 ndaj Moldes, njofton Insajderi.

Milan nuk ka arritur më shumë se një barazim ndaj Lille, duke luajtur 1:1. Të parët në epërsi kaluan mysafirët me Castillejo (47’), teksa barazuan vendasit me Bamba (65’), duke shënuar epilogun final, Lille 1:1 Milan. Në grupin H, prin Lille me tetë pikë, ndërsa Milan ka shtatë pikë në vendin e dytë.

Në ndeshjen e zhvilluar në “Aker Stadion”, Arsenal ka mposhtur 0:3  nikoqirët e Moldes. Të tre golat, londinezët i shënuan në pjesën e dytë. Së pari realizoi Pepe në minutën  e 50’ të ndeshjes, Nelson shënoi për 2:0, në minutën 55-të, ndërsa golin e tretë, miqtë e shënuan me Balogun (83’). Në grupin B, Arsenal ndodhet në krye me 12 pikë, Molde e dyta me gjashtë sosh.

Në ndeshjet tjera që kanë filluar nga ora 18:55, u arritën këto rezultate:

AEK Athens – Zorya Luhansk 0:3

Braga – Leicester 3:3

CSKA Moscow – Feyenoord 0:0

CSKA Sofia – Young Boys 0:1

Gent – Crvena Zvezda 0:2

LASK – Antwerp 0:2

Liberec – Hoffenheim 0:2