Europa Ligë: Milan dhe Villarreal fitojnë, Tottenham barazon

Europa Ligë: Milan dhe Villarreal fitojnë, Tottenham barazon

Janë mbyllur ndeshjet e xhiros së pestë në grupet e Ligës së Evropës, ndeshjet që kanë filluar nga ora 18:55, njofton Insajderi.

Në grupin H, Milan ka mposhtur me përmbysje Celtic-un, pasi ishte duke humbur 0:2, ndërsa barazuan në pjesën e parë, për të shënuar edhe dy gola tjerë në pjesën e dytë.

Në grupin J, Tottenham ka barazuar 3:3 me Lask në Austri, ndërsa Villarreal ka fituar minimalisht në Turqi ndaj Sivasspor.

Po ashtu, në grupet G, H, I, J, K dhe L u regjistruan këto rezultate:

AEK Athens – SC Braga 2:4

Zorya – Leicester City 1:0

Lille – Sparta Prague 2:1

Qarabag – Maccabi Tel Aviv 1:1

Royal Antwerp – Ludogorets 3:1

CSKA Moscow – Wolfsberger 0:1

Feyenoord – Dinamo Zagreb 0:2

Crvena Zvezda – Hoffenheim 0:0

Gent – Slovan Liberec 1:2

/Insajderi.com