Everton transferon mbrojtësin Ben Godfrey nga Norwich

Everton transferon mbrojtësin Ben Godfrey nga Norwich

Everton ka rënë dakord për një transferim prej 25 milionë funteve plus bonuse për mbrojtësin qendror të Norwich City, Ben Godfrey, transmeton Insajderi.

Menaxheri i Everton, italiani Carlo Ancelotti dëshiron të rrisë opsionet e tij në mbrojtje pas dëmtimeve të Mason Holgate dhe Jarrad Branthwaite, raporton BBC Sport.

Mbrojtësi anglez që aktivizohet për kombëtaren angleze U-21, gjatë 24 orëve të ardhshme pritet t’i kryejë vizitat mjekësore me klubin nga Liverpool, dhe nuk pritet të ketë probleme.

Godfrey u bashkua me Norwich në verën e vitit 2016 nga York City për 150,000 funte, ndërsa luajti një rol kryesor në ngjitjen e Norwich në Premier League në edicionin 2018-2019.

Duhet thënë se skuadra e Ancelottit, edicionin e ri në Premier League e ka filluar në mënyrën më të mirë të mundshme me katër fitore në katër ndeshjet e para. /Insajderi.com