Fati i Wenger në Arsenal do të jetë i qartë javën e ardhshme

Fati i Wenger në Arsenal do të jetë i qartë javën e ardhshme

Trajneri i Arsenalit, Arsen Wenger deklaroi se fati i tij në klubin londinez do të dihet deri të mërkurën ose të enjten.

Trajnerit francez, i cili të shtunën me Arsenalin fitoi trofeun e shtatë në FA Kupë pas fitores ndaj Chelsea me 2:1, kontrata i skadon këtë verë, ndërsa për largimin e tij mediet britanike spekulojnë prej disa muajsh, shkruan AA.

“Të martën kemi takim të Këshillit, ashtu që deri të mërkurën ose të enjten gjithçka do të bëhet e qartë”, deklaroi Wenger për BBC.

Arsenali nga viti 2002 ka fituar madje gjashtë trofe në FA Kupë, ndërsa Wenger ka fituar shtatë dhe për këtë është i vetmi në Angli.

Wenger është trajner i Arsenalit nga shtatori i vitit 1996, qëndrimin më të gjatë prej të gjithë trajnerëve të Premier Ligës.