Fenerbahçe merr vendim për Vedat Muriqin

Fenerbahçe merr vendim për Vedat Muriqin

Vedat Muriqi do të vazhdojë të luajë në Turqi deri në fund të sezonit. Të paktën sipas gazetës “Sabah”, e cila njofton dhe se sulmuesi shtatlartë i Kosovës edhe pse ka pasur oferta të ndryshme, shihet nga Fenerbahce si lider i ekipit dhe tepër i rëndësishëm në ekonominë e golave dhe rezultateve, në ambicjen e skuadrës së Stambollit për t’u shpallur kampion, me shume ne Insporti.com