Feronikeli rrezikon të bie në ligën e tretë, kjo është arsyeja

Feronikeli rrezikon të bie në ligën e tretë, kjo është arsyeja

Javë më parë u raportua se Feronikeli është dënuar nga FIFA për bllokim të merkatos, pasi humbi gjyqin kundër Bedri Grecës, shkruan Insajderi.

Pas ndarjes së drejtësisë, klubi nga Drenasi e kishte shpërfillur vendimin e FIFA-s për të paguar shumën e borxheve ndaj tij.

Me këtë rast edhe kishte ardhur dënimi nga shtëpia më e madhe e futbollit në botë për klubin nga Drenasi.

Vendimi i FIFA-s, ngjalli pakënaqësi të shumta, si brenda, ashtu edhe jashtë skuadrës.

Tifozët e këtij klubi “Tigrat”, përmes rrjeteve sociale kishin shprehur pakënaqësit e tyre në lidhje me këtë çështje.

Ata ndër tjerash kërkuan edhe shkarkimin e drejtorit sportiv, Ragip Veselit, si dhe presidentit të klubit, Naser Ramaj.

Kërkesa e tyre bëri jehonë tek të dy drejtuesit e klubit.

Sipas burimeve të përafërta të Insajderi.com, presidenti i klubit, Naser Ramaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e presidentit te klubit.

Ai është larguar nga ky post pa i larë borxhet e klubit, me këtë rast, Feronikelit rrezikon të bie në ligën e tretë.

I vetmi shpëtim për këtë skuadër është nëse gjatë afatit të caktuar zyrtarizojnë presidentin e ri.

Naser Ramaj mori kryesinë e skuadrës nga Drenasi që nga viti 2017, derisa nën menaxhimin e tij, Feronikeli arriti të shpallej Kampion i Kosovës në vitin 2019./Insajderi.com