Ferronikeli gjen rrugën e fitores

Ferronikeli gjen rrugën e fitores

Buzëqeshja është rikththyer përsëri te futbollistët e Ferronikelit.

Ekipi nga Drenasi ka shënuar fitoren e parë për këtë sezonë në Superligën e Kosovës, pasi ka mposhtur Llapin me rezultat të pastër 0-2, shkruan Insajderi.com.

Edhe pse llapnjaët ishin favorit në letër dhe pritej që të arkëtonin pikë të plota, asgjë nuk shkoi sipas planit të tyre.

Golin e parë për Niklin e shënoi Dren Gashi, në minutat shtesë të pjesës së parë, kurse 21 minuta më pas Diar Prokshi e dyfishoi epërsinë.

Pas këtij takimi, Ferronikeli ngritet në pozitën e gjashtë me tre pikë të fituara pas tre takimeve të zhvilluara, kurse Llapi zbret në pozitën e tetë.

Në gjiron e ardhshme, ekipi nga Drenasi pret Dukagjinin, kurse Llapi do të përballet kundër Malishevës./Insajderi.com.