Festa e Kloppit pas golit të Xherdan Shaqirit

Festa e Kloppit pas golit të Xherdan Shaqirit

Xherdan Shaqiri ka vazhduar me formën e lart me fanellën e Liverpoolit.

Talenti shqiptar realizoi mbrëmë në fitoren 3-1 kundër Burnley.

Ai shënoi golin e fundit në minutën e 91’, për t’i dhënë qetësinë skuadrës së tij pak minuta para përfundimit të takimit.

Dhe natyrisht, Jurgen Klopp iu gëzua tej mase këtij goli, pasi vulosi fitoren e “Redsave” për të qëndruar në hap me Manchester Cityn për titull. /Insporti.com/