Filloi gara për titull – raportet nga ndeshjet e para të plejofit

Filloi gara për titull – raportet nga ndeshjet e para të plejofit

Golden State Warriors përmbushën pritshmëritë në ndeshjen e parë të serisë së çerekfinale të Konferencës së Perëndimit në NBA.

Kampionët në fuqi mposhtën 113 – 92 San Antonio Spurs në “Oracle Arena”, duke dominuar nga fillimi në fund ndaj teksanëve, pavarësisht mungesës së Stephen Curryt. Pesw basketbollistë të Warriors arritën shifra të dyfishta pikësh, por më i miri mbi parket rezultoi Klay Thompson me 27 pikë, ndërsa Durant dhe McGee shtuan gjegjësisht 25 dhe 15 pikë për vendasit.

Raportet e plota dhe videot nga takimet e mbrëmshme.