Filmon veten i ngecur në zjarr nga katër anët – kërkon ndihmë

Filmon veten i ngecur në zjarr nga katër anët – kërkon ndihmë

Video tregon një burrë të rrethuar nga një zjarr i furishëm në Pyjet Kombëtare Sierra të Kalifornisë – një nga 207 njerëzit e bllokuar atje para se helikopterët t’i çonin në siguri brenda natës të delen, shkruan New York Post, transmeton Insajderi.

Pamjet tregojnë RV dhe automjete të tjera që digjen ndërsa kamera po kap atë që duket si një peizazh post-apokaliptik, me flakët që shpërthejnë nëpër kodra të pyllëzuara dendur përtej një zone kampingu të njohur pranë Rezervuarit të Pishinës Mammoth.

“Thjesht doja t’ju tregoja, nëse ja dalim mbanë. Ne jemi bllokuar plotësisht. Ka zjarr në të gjitha anët, rreth nesh. Të gjitha rrugët janë djegur, ”thotë burri që po filmonte, identifikuar si Jeremy Remington nga një reporter lokal që shpërndau videon në Twitter. /Insajderi.com