Finalja e Kupës së Italisë, Strakosha kundër Gjimshitit

Finalja e Kupës së Italisë, Strakosha kundër Gjimshitit

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen finale të Kupës së Italisë, ndërmjet Atalantas dhe Lazios.

Për skuadrën e Atalantës nga minuta e parë do të jetë mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti, i cili në javët e fundit është duke kaluar në formë të mirë, më shumë në Insporti.com.