Finalja: United kalon në epërsi ndaj Ajaxit

Finalja: United kalon në epërsi ndaj Ajaxit

Lojtari më i shtrenjtë në histori të futbollit, Paul Pogba, ka shënuar gol në minutën e 18-të për t’i dhënë epërsinë Manchesterit në finale e Europa League ndaj Ajaxit.

Ai ka shënuar përmes një goditje nga largësia, por ëshët ndihmuar nga një devijim i topit.

Në rast të fitores, ky do të ishte trofeu i parë i Jose Mourinos tek “Djatë e Kuq” si dhe United do t’i mundësohej pjesëmarrja në Ligën e Kampionëve.

[arve url=”https://streamable.com/s/cjvyq/lujueq” /]