Fitojnë Drenica dhe Trepça ’89, lufta për mbijetesë mbetet e hapur

Fitojnë Drenica dhe Trepça ’89, lufta për mbijetesë mbetet e hapur

Janë mbyllur të gjitha ndeshjet e javës së 31-të në kuadër të Superligës së Kosovës.

Drenica ka marr një fitore të rëndësishme ndaj Vushtrrisë me rezultat 2-1, që e mban ende jashtë zonës së mbijetesës, njofton Insajderi.

Me këtë fitore Drenica ka 41 pikë dhe mban vendin e tetë në renditje.

Fitore ka marr edhe Trepça ’89 që e ka mposhtur Llapin me rezultat 5-4.

89-shi ka 38 pikë dhe ende mban gjallë shpresat për titull.

Ndeshja që kishte më pak rëndësi, ishte ajo mes Ferizajt dhe Dukagjinit që e fituan mysafirët me rezultat 4-0./Insajderi.com