Fjalët e para të Klopp pas shpalljes kampion

Fjalët e para të Klopp pas shpalljes kampion

Me të përfunduar ndeshja mes Chelsea dhe Manchester City, Sky Sports ka intervistuar legjendat e Liverpool, si dhe atë më meritorin, trajnerin Jurgen Klopp.

Ky ishte shumë i emocionuar kur nisi ti thotë fjalët e para si kampion i Premier League me Liverpool.


“Fatkeqësisht nuk kam fjalë, është e pabesueshme, është shumë më shumë se sa e kisha imagjinuar të jetë. Të bëhesh kampion me këtë klub është absolutisht e pabesueshme, duke e ditur sa shumë na ka mbështetur Kenny, është mirë edhe për ju Kenny Daglish. Ashtu si ju u desh të prisnit 30 vjet që klubi ta fitoj atë. Është për Steven Gerrard, i cili u desh të pres shumë gjatë. Dhe tani titulli është për të gjithë, për shkak që dicka e tillë është ndërtuar në shpirtin tuaj Kenny, në trashëgëminë e Gerard, kështu që futbollistët ju admirojnë. Është shumë e lehtë për mua ta motivoj ekipin për shkak të kësaj historie të madhe, kështu që është e pabesueshme”.


Emotional Klopp breaks down in tears

"This is a big moment, I have no real words. I am completely overwhelmed. I never thought I would feel like this!" 😭An emotional Jurgen Klopp broke down in tears after his Liverpool side sealed the Premier League title!

Gepostet von Sky Sports am Donnerstag, 25. Juni 2020

Insajderi.com