Formacionet Zyrtare: Aston Villa vs Manchester United

Formacionet Zyrtare: Aston Villa vs Manchester United

Aston Villa e pret sonte Manchester United-in, në kuadër të Premier Ligës. Pritet një ndeshje jashtëzakonisht e zjarrtë marrë parasysh se të dyja ekipet janë duke synuar arritjen e objektivave të tyre. Aston Villa është brenda zonës që dërgon në një kategori më poshtë, ndërsa United janë në vendin e 5-të dhe synojnë top 4.

United starton me formacionin 4-3-3, me lojtarët: De Gea: Wan Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw: Pogba, Matic, Fernandes: Greenwood, Martial, Rashford.

Aston Villa luan me formacionin 4-4-1-1 me këta lojtarë: Reina, Konsa, Hause, Mings, Taylor, Grealish, Luiz, McGinn, El Ghazi, Trezeguet, Samatta.