Forma e shkëlqyeshme e Shaqirit në Premierligë: 6 ndeshje, vendimtar në 6 gola [Foto]

Forma e shkëlqyeshme e Shaqirit në Premierligë: 6 ndeshje, vendimtar në 6 gola [Foto]

Shaqiri po gëzon formë të mirë me Stoke Cityn.

Mesfushori kosovar i kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri, është treguar vendimtar në 6 ndeshjet e fundit të skuadrës së tij.

Për formën e mirë të 26-vjeçarit flasin edhe statistikat, shkruan Insajderi.

Shaqiri ka ndikuar në gjashtë gola në gjashtë ndeshjet e fundit të tij të zhvilluara me Stoke Cityn këtë edicion në Premierligë.

‘Shaqa’ shënoi gol spektakolar në ndeshjen e fundit, ku Stoke u mposht me rezultat 2:1 në udhëtim ndaj Crystal Palace.

Kështu, Shaqiri në gjashtë ndeshjet e fundit, ka shënuar dy gola, dhe ka dhuruar 4 asiste.

Shaqiri deri tani ka realizuar 10 gola në karrierën e tij, gjatë tre sezoneve me Stoke Cityn. /Insajderi