Formacionet e mundshme të sfidës së dytë kthyese mes Chelseat dhe Real Madrid

Formacionet e mundshme të sfidës së dytë kthyese mes Chelseat dhe Real Madrid

Mbrëmjen e sotme do të luhet supersfida Chelsea-Real Madrid, ndeshje e vlefshme për raundin e dytë të gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve, njofton Insajderi.

Pas barazimi 1-1 në ndeshjen e parë ndeshja mbetet e hapur teksa londinezët do të vijnë me një avantazh të vogël për shkak të golit të shënuar në fushën kundërshtare.

Trajneri gjerman i Chelseat, Tomas Tuchel nuk do të privohet nga rezultati për t’u mbrojtur, por pritet të hedhë një ekip krejtësisht sulmues në fushë.

Në krahun tjetër Zidane do të vijë me risinë e madhe në formacion, teksa pritet të hedhë nga minuta e parë sulmuesin Eden Hazard. Belgu e njeh mjaft mirë Chelsean dhe pritet t’u hapë problem në mbrojtje bluve të Londrës.

Formacionet e mundshme

Chelsea: Mendy, Christensen, Thiago Silva, Rudiger; Azpilicueta, Jorginho, Kante, Chillwell, Verner, Mount, Pulisiç.

Real Madrid: Courtois, Nacho, Varane, Ramos, Mendy, Valverde, Casemiro, Kroos, Modriç, Benzema, Hazard. /Insajderi.com