Formacionet e ndeshjes miqësore Shqipëri-Kosovë

Formacionet e ndeshjes miqësore Shqipëri-Kosovë

Janë publikuar formacionet e ndeshjes miqësore në mes kombëtares së Shqipërisë dhe Kosovës, njofton Insajderi.

Kjo ndeshje vjen para se dy përfaqësueset shqiptare të zhvillojnë tndeshjet e tyre në kuadër të Grupit “C” në Ligën e Kombeve.

Kosova do të luajë pa prezencën e trajnerit Bernard Challandes – i cili ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Shqipëria dhe Kosova do të kenë mungesat e tyre për shkak se disa lojtarë që luajnë në ligat evropiane nuk janë lejuar të udhëtojnë për shkak të situatës me pandeminë.

Ndeshja fillon në ora 16:00. Pa shikues. /Insajderi.com

Formacionet zyrtare: